Майстер-клас на тему: «Основні олійні культури в області: особливості вирощування, доробки, зберігання та переробки».

Новини

   Інститутом сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України спільно з Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації  9 лютого 2017 року проведено майстер-клас на тему: «Основні олійні культури в області: особливості вирощування, доробки, зберігання та переробки».

  У майстер-класі взяли участь заступник директора Департаменту – начальник управління сприяння розвитку агропромислового виробництва та харчової промисловості Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Петро Турчин, співробітники Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України та інших наукових установ, керівники та головні агрономи сільськогосподарських, фермерських підприємств області, представники комерційних компаній.

  У вступному слові Петро Турчин зосередив увагу присутніх на збільшенні в останні роки виробництва олійних культур, формуванню їх ресурсів для переробки, задоволення потреб внутрішнього ринку й експортного потенціалу, а також на розширенні посівних площ олійних культур.

  Директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець ознайомив присутніх з тематикою проведення майстер-класів у лютому-березні поточного року.

  У своєму виступі старший науковий співробітник лабораторії селекції та насінництва Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України, доктор сільськогосподарських наук, професор  Володимир Троценко зупинився на стані та перспективах розвитку виробництва соняшнику в Сумській області

  Сергій Рябуха – завідувач лабораторії селекції сої Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН України, кандидат сільськогосподарських наук  проінформував про сучасні тенденції вирощування сої в Україні та розв’язання проблем білка.

  Старший науковий співробітник відділу селекції і насінництва зернобобових культур ННЦ «Інститут землеробства НААН України», кандидат сільськогосподарських наук Олександр Тимошенко зупинився на сортах сої селекції ННЦ «Інституту землеробства НААН України» для північно-східного Лісостепу, а також на проблемах з генетично-модифікованими сортами.

  Завідувач відділу обробітку ґрунту і боротьби з бур’янами ННЦ «Інститут землеробства НААН України», кандидат сільськогосподарських наук Сергій Гаврилов та науковий співробітник відділу землеробства Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України, кандидат сільськогосподарських наук Валентин Жемчужин у своїх виступах розповіли про способи обробітку ґрунту під сою та соняшник, проблеми та значення їх в розвитку рослин олійних культур.

  Доповідь на тему: «Коноплі посівні та льон олійний – перспективні культури для Сумщини» старшого наукового співробітника відділу рослинництва Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України, кандидата сільськогосподарських наук Віталія Кабанця викликала значну зацікавленість.

  На економічних аспектах вирощування олійних культур зосередив увагу присутніх старший викладач кафедри економіки Сумського національного аграрного університету Олексій Ільченко.

  Представники комерційних  компаній із постачання засобів захисту рослин, регуляторів росту, мінеральних добрив та насіння інформували про особливості застосування препаратів на посівах олійних культур.

DSC09567DSC09614DSC09639DSC09646DSC09654DSC09659DSC09676DSC09683DSC09688