ІНФОРМАЦІЯ

моніторингу стану та перспективи розвитку АПВ Сумської області

з 12.03.2015 по 19.03.2015 року

Метеорологія

Друга декада березня місяця почалася з середньодобовою температурою повітря 3,8оС, що на 3,3оС більше за середньодобову. Опадів за цей період не було, при нормі 12 мм. Максимальна температура повітря в денні години піднімалася до 10,0оС (12.03). Мінімальна знижувалась в повітрі до мінус 3,0оС (18.03), а на поверхні ґрунту до мінус 6оС (18.03). Відносна вологість повітря знижувалась до 44%. Вітер переважав північно-східний 5-8 м/с. Середня температура ґрунту на глибині 5 і 40 см. становила 3,1оС і 0,0оС. До кінця декади спостерігатиметься малохмарна погода, з невеликими мінусовими температурами вночі.

Таблиця 1

Запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту, мм

1

Овочівництво

Середина березня період масового висіву в посівні ящики, горщечки чи в ґрунт теплиць та парників насіння баклажанів, перцю, томатів для отримання якісної розсади і наступного вирощування високого врожаю продукції цих рослин. Для отримання якісної розсади чи не найважливішим є належна підготовка ґрунтосуміші, яка в своєму складі повинна мати перегній, дернову землю, торф, при потребі пісок чи інші розрихлювачі.

Для вирощування розсади універсальними є ґрунтосуміші в яких порівну торфу, перегною і дернової землі. Коли дернова земля суглиниста, то часто використовують суміш, де на 3 частини торфу беруть 2 частини перегною і 1 частину дернової землі (3:2:1). Сіянці зазвичай вирощують з використанням двох частин перегною, однієї частини дернової землі і однієї піску.

Для забезпечення грунтосуміші поживними речовинами до неї додають мінеральні добрива, коров’як, попіл, мікроелементи, а за підвищеної кислотності – вапно – пушонку чи крейду. На 1 відро ґрунтосуміші додають 6 – 10 г аміачної селітри, 50 – 70 г суперфосфату та 10 – 15 г сірчанокислого калію.

З метою зменшення ймовірності захворювання рослин грибковими та бактеріальними хворобами доцільно ґрунт за 1-7 діб до висіву насіння обробити 2% суспензією препарату Триходермін (5-10 г препарату на 10 м2 площі теплиць чи парників).

Погодні умови весняного періоду 2015 року на даний час є сприятливими для початку польових робіт, що в свою чергу, дозволить розпочати сівбу овочевих культур в оптимальні або навіть більш ранні строки у порівнянні з багаторічними.

 

  Заступник директора з наукової роботи

  ІСГ Північного Сходу НААН                                                  М. Г. Собко


Залишити відповідь